ניקוי מרזבים

העונה החורפית הגיעה והיא מסמנת את בוא הגשם אשר מכניס את המרזבים לפעולה. מרזבים הם צינורות מתכת אשר מנקזים את הגשמים שיורדים מהגג אל תוך תעלה ומנותבים לחצר או לרחוב. הם יעילים מאד בהטיית מי הגשמים ושמירה על הבית, אך כדי לשמור על יעילותם חייב לבדוק אותם היטב ולהכין אותם לחורף באמצעות בדיקתם וביצוע ניקוי מרזבים. במאמר זה נסביר הכל אודות טיפול נכון במרזבים ולמה חשוב שיהיו תקינים

בכל שנה פני בוא החורף יש מספר מטלות שעלינו לבצע על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש, פעולה חשובה ביותר היא בדיקת מרזבים לפני בוא הגשמים.

איש מנקה את הגג לפני החורף

כל מה שצריך לדעת על בדיקה וכן ניקוי מרזבים

מדי שנה עם חילוף העונות רצוי לנקות את המרזבים ולבדוק אם הם נסתמו,
סתימה במרזבים עלולה לקרות בעקבות כניסה של אבק, עלי שלכת, ענפים צואת ציפורים וברים מסוימים אפילו חול. השילוב בין כולם יכולה להיות בעייתית מאד ולסתום את חלחול המים, זה יוביל להצפה שתגרום רטיבות בקירות הבית.

סוגי מרזבים

קיימים מספר סוגים של מרזבים, גודל המרזב משפיע על מורכבות התיקון שלו, לדוגמה מרזב ארוך או בעל הסתעפויות יהווה אתר לניקיון או לתיקון.
מרזב פנימי נסתר מאחורי קיר אבן כחלק מהבניין, פלטת אלומיניום או ארגז מעץ, הוא דורש טיפולי תחזוקה מדי שנה כדי למנוע סתימה שעלולה לגרום להצפה ורטיבות בבית.
המרזב החיצוני מחובר לקיר חיצוני ולרוב עשוי מאלומיניום או ברזל מגולבן וצבוע למניעת חלודה, או מנחושת ואבץ אשר נחשבים לאיכותיים ביותר ולכן גם יקרים.

ניקוי ופתיחת סתימות

ניקוי ופינוי המרזבים הינה פעולה מעט מסוכנת והיא מצריכה טיפוס על הגג, הוצאה של הפסולת מפתח המרזב וניקוי התעלה וסביבתה בעזרת מברשת או מטאטא, כדאי מאד לנקות גם את הרעפים החלונות ואם יש גם מעקות באותה ההזדמנות כדי שלכלוך לא ייכנס למרזב לאחר גשם או רוח ראשונים.

ניקוי מרזבים

מומלץ להשתמש במברשת ויעה ולקחת מבעוד מועד קרטון או שקית לזבל

לאחר שניקיתם את פתחי המרזבים כדאי שתבדקו אם נוצרה סתימה במרזב, תוכלו לגלות זאת בקלות על ידי ריקון בקבוק מים לתוך המרזב. אם המים לא חלחלו כנראה שהמרזב סתום ועליכם לגלות את מיקום הסתימה, אם היא הסתימה נמצאת בתחילת המרזב או בסופו המרזב תוכלו לחלץ את המפגע בעזרת סליל קפיץ לשחרור סתימות או בחוט ברזל גמיש. במקרה בו הסתימה היא במרכז המרזב תיאלצו להיעזר באיש מקצוע מנוסה גם כדי לא להסתכן בפגיעה פיזית וגם כדי לא להרוס את המרזב.

רצוי להשתמש באיש מקצוע המתמחה גם בתחום הניקיון על מנת שיבצע גם ניקוי יסודי למרזב בעת פתיחת הסתימה, חפשו איש מקצוע המתמחה בסוגי ניקיון כגון: ניקוי חזיתות, ניקוי חלונות, ניקוי ושטיפה של קירות חיצוניים, וכן העוסק גם בביצוע שטיפה בלחץ מים, ניקוי חלונות במרפסת שמש, ניקוי חלונות בגובה, וביצוע ניקוי יסודי לפני כניסה לדירה, ניקיונות כגון: ניקיון לפני אכלוס, ניקיון דירות חדשות מקבלן, ניקיון בגובה, בעל מקצוע זה לרוב יפתור לכם את בעיית הסתימה במרזב ועם ניקוי מקצועי יגרום לכך שהמרזב לא ייסתם כל כך מהר בפעם הבאה.

לאחר ניקוי ושחרור הסתימה רצוי מאד להזרים מים לתוך המרזב באמצעות צינור או בקבוק ולבדוק אם הזרימה נראית כשורה. כך גם תוכלו לבדוק אם יש סימנים של ריקבון וחלודה בתוך המרזב ניתן לבדוק זאת לפי צבע המים. זאת יכולה להיות הזדמנות מצוינת לשיפור המרזב, במידה ויש חלודה עליכם לשייף את החלקים הנגועים עם נייר זכוכית גס ולאחר מכן לצבוע בתרסיס נוגד מים וחלודה, אם המרזב נשבר או רקוב ניתן להחליף את הקטע הפגום על ידי ניסור המרזב וחיבור מרזב חליפי. אם הבחנתם בסדקים או חורים תוכלו לאטום אותם באמצעות חומר ייעודי כדי למנוע נזילות בעתיד.

איש מנקה את הגג לפני החורף

כיצד ניתן לתקן מרזב וכמה זה יעלה לכם ניקוי מרזבים

תיקון מרזבי תקול מצריך טיפוס לגובה, יש בכך סיכוי ולכן פעולה זו מורכבת ומצריכה שימוש בכלי עבודה מיוחדים על כן אנחנו ממליצים להיעזר באיש מקצוע.
ניקיון מרזבים היא פעולה המשתנה בהתאם לצורך, גודל המרזב, האם הוא פנימי או חיצוני, גובה הגג והמרזב, הזווית בו הוא מורכב והשיפוע. כל המאפיינים האלו משפיעים על התיקון וכמובן גם על העלות.
בכל מקרה אנחנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע על מנת למנוע סיכונים מיותרים ולוודא שהעבודה מתבצעת כמו שצריך.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

תוכן עניינים
שתפו:
צרו קשר
בקשו שיחה חוזרת
פוסטים נוספים באותו בנושא
ניקוי חלונות לפסח 2020

ניקיון הבית או המשרד חשוב מאין כמותו והשאלה כיצד נכון לבצע ניקוי חלונות לפסח 2020 יכולה להעסיק אותך. ישנם סוגים שונים של חלונות וכמובן יש

ניקוי חלונות גבוהים

מה המשמעות הבטיחותית של עבודה בגובה? למה עדיף לבצע ניקוי חלונות עם חברה מקצועית? איזה ציוד בטיחות נדרש בעבודות מן הסוג הזה? הכל ניקוי חלונות גבוהים.

ניקוי חלונות בסביון

האם חומרי הניקוי לחלונות זהים בכל סוגי הניקיונות? האם שירות של ניקוי חלונות בסביון שונה מבחינת אופן הניקוי מאשר בערים אחרות? האם יש צורך בניקיון

ניקוי חלונות בסנפלינג בתל אביב

בתל אביב ניתן למצוא מבחר גדול של חברות אשר מציעות שירותי ניקוי חלונות סנפלינג בתל אביב, אולם אין זה אומר כי כולם עונים על המדדים המרכזיים של חברה מקצועית.

ניקוי חלונות בסנפלינג מחיר

מה משפיע על המחיר של ניקוי חלונות בסנפלינג? מדוע עדיף להשקיע קצת יותר בניקיון איכותי וכיצד זה משתלם בטווח הארוך? קראו על ניקוי חלונות בסנפלינג מחיר.

פתיחת ההודעה
צריך עזרה?
היי, שמי דוד ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה..! במה אוכל לעזור?
Call Now Button