ניקוי חלונות – בתים משותפים

מה מאפיין בית משותף ואיזה ויכוחים עלולים להתעורר בין הדיירים? מדוע רצוי להשקיע בשירותי ניקוי חלונות בבתים כאלה? איזה יתרונות יש לשיטת האוסמוזה ההפוכה בבתים משותפים? אם גם לך יש שאלות דומות, המאמר הזה בשבילך!

בניין מגורים שבו לצד רכוש משותף יש גם מספר דירות שלכל אחת מהן בעלים משלה נחשב מבחינת החוק לבית משותף. בין היתר, תקנון הבית המשותף קובע שיש לנהל אותו באופן שמסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת זכויותיהם. עם זאת, יש להביא בחשבון שלעיתים מתעוררים ויכוחים סביב אחזקת הבית ובעיקר בנושא של טיפול ברכוש המשותף.

החלונות בחדרי מדרגות למשל הם חלק בלתי נפרד מהרכוש המשותף בבנייני מגורים. לשם השוואה, החלונות בתוך הדירות הם בבעלות פרטית של הדיירים בלבד. לכן מתעוררת השאלה כיצד יש לתחזק את החלונות, מה עושים כדי לנקות אותם ואיך פותרים דילמות. למזלם של דיירים בבתים משותפים, קיימת אפשרות של הזמנת שירותי ניקיון מקצועיים ופתרון כל הבעיות תחת קורת גג אחת.

עם דוד קלין אין מקום לפשרות

חברת דוד קלין מתמחה בניקוי חלונות בגובה ובאחזקת מבנים ובתים משותפים. מבחינתך, המשמעות היא מעורבות צמודה של חברה מקצועית עם ניסיון מוכח. אנו מסוגלים לנקות חלונות בגובה ולהבריק תריסים ורפפות באופן שבו כל דיירי הבניין יהיו מרוצים – בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב ועם התחייבות לעמידה בלוח זמנים.

נציגי דוד קלין ישמחו להרכיב עבור ועד הבית בבניין שלך הצעת מחיר משתלמת. אנו נספק לך שירותי ניקוי חלונות בשיטת אוסמוזה הפוכה וסוגים נוספים של שירותי ניקיון בניינים, אחזקה שוטפת, עבודות תחזוקה ועוד.

היתרונות של ניקוי חלונות בבית משותף

הבה נזכור – החלונות מייצגים את החזות של הבניין ויש להם השפעה אדירה על ערך הנכס. עוד לפני שבודקים מי אחראי על ניקיון החלונות, הדיירים צריכים להבין שמדובר באינטרס משותף. במילים אחרות, לחלונות נקיים יש יתרונות שתקפים לגבי כולם בלי קשר לנושא הבעלות או להפרדה חוקית בין תחומי אחריות.

ראשית, חלונות נקיים משפרים את איכות החיים של כל דיירי הבית המשותף ללא יוצא מן הכלל. נעים יותר להיכנס לבניין שבו החלונות נקיים ובעזרתם ניתן להגביר את חדירת השמש והאור הטבעי. שנית, ניקוי חלונות מונע הצטברות עובש ולכלוך וכך עוזר לשמור על ערך הנכס. מהבחינה הזו, הוצאה תקופתית על שירותי ניקיון היא השקעה משתלמת עבור כל בעלי הדירות בבית המשותף.

הוצאות שכיחות בבתים משותפים

על קצה המזלג, אפשר להזכיר כמה הוצאות שכיחות שמוטלות על דיירי בית משותף. כך לדוגמה עליהם לשלם יחד על תחזוקת הגג, החצר והמעלית ועל ניקיון גרמי המדרגות והחצר. בנוסף, עליהם לשאת בהוצאות ביטוח צד ג' ובתשלומי המים, החשמל ותחזוקת הצנרת והביוב.

ניקוי חלונות בשיטת אוסמוזה הפוכה

הדור הבא של שירותי הניקיון מפיק גם הוא שורה ארוכה של יתרונות מרעננים עבור בעלי דירות בבניין משותף. שיטת האוסמוזה ההפוכה למשל מאפשרת להשתמש במים חסרי מלחים כדי להבטיח ניקוי מהיר, ללא סימנים וללא צורך בניגוב. מתקני אוסמוזה הפוכה מתאימים לניקוי של חלונות בקומות גבוהות ונמוכות והם בעיקר מאפשרים חזרה מהירה לשגרה עבור דיירי הבניין.

מעבר לכך, בשיטות החדשות ניתן לנקות את החלונות בעלויות תפעול נמוכות ולצמצם הוצאות אחזקה עבור בעלי הנכסים. השיטה של אוסמוזה הפוכה מתאימה מאוד לאקלים בישראל, בטוחה עבור העובדים ועוברי אורח ומיושמת מלבד חלונות גם בניקוי קירות ופנלים סולריים.

שילוב שירותי ניקוי חלונות במסגרת אחזקת בתים

אחזקת בתים מאפשרת לדיירים בבתים משותפים לרכז את כל שירותי הניקיון החשובים תחת קורת גג אחת. במקום להפריד את שירותי הניקיון לחברות שונות, אפשר לדאוג מלכתחילה למצב שבו הניקיון של הבניין עצמו יתבצע על ידי אותו גורם שאחראי על הניקיון של החלונות.

מלבד האמור לעיל, דיירי בתים משותפים יכולים למנות ועד בית שיהיה אחראי לגבות כספים ולהזמין שירותי אחזקה. השילוב של שירותי ניקיון באחזקת בתים משותפים משתלם לכולם ואין סיבה שבעלי הדירות לא ייהנו ממנו. מבחינת כל הדיירים בבית המשותף, שירותי אחזקה גם חוסכים בזמן ובמאמץ והם מבטיחים איכות חיים גבוהה יותר בטווח הקצר והארוך.

בחירת אופי הניקיון לפי סוג החלונות

כדאי לבעלי דירות בבית משותף לבחור את שירותי הניקיון והאחזקה לפי רמת המקצועיות של החברה המבצעת. קודם כל, צריך לוודא שחומרי הניקיון לחלונות נבחרים לפי סוג החלון והזגוגית. בחירה נכונה של חומרי ניקיון חשובה כי היא קובעת את התוצאה הסופית ואת העמידות.

שנית, מטרת הניקיון היא להבריק גם את הפרופיל והמסגרת. בשביל להבריק את הפרופיל והמסגרת צריך לבדוק מאיזה חומרים הם מיוצרים, מה מאפיין אותם ואיזה סוג של לכלוך נדבק אליהם. בשורה התחתונה, אלו הדברים הקטנים שעושים הבדל גדול ומדגישים את היתרון של ניקיון מקצועי לעומת ניסיון לנקות את החלונות לבד ובאופן חובבני.

שיקולי בטיחות בעת ניקוי חלונות

בתים משותפים נוטים להיות גבוהים ולאפשר למספר גדול של בעלי דירות ונכסים לחיות יחד. אחת ההשלכות של זה היא חלונות גבוהים שהנגישות אליהם בעייתית. עם זאת, את הבעיה ניתן לפתור על ידי הזמנת שירותי ניקיון מיוחדים שמתאימים לחלונות בגובה.

השיקול העיקרי בניקוי חלונות בגובה הוא כמובן בטיחותי. במסגרת ניקיון של חלונות מן הסוג הזה צריך לאבטח היטב את העובדים, למנוע נפילה של חומרי ניקיון לקומות תחתונות ולהגן על דיירי שאר הדירות ועל עוברי אורח. במקביל, יש לדאוג ששיקולי הבטיחות לא יבואו על חשבון רמת ביצוע אופטימאלית. השילוב בין הבטיחות והאיכות הוא זה שיקבע את שביעות הרצון של הדיירים ואת הערך המוסף של הניקיון.

ניקיון פנימי אינו מספיק

בעלי דירות בבתים משותפים צריכים לזכור שניקיון של החלונות מבפנים לא מספיק כדי להשיג תוצאות מעולות. אין תחליף לניקיון יסודי, איכותי ומרוכז מהחלק החיצוני וזה כולל גם טיפול בחלונות שנמצאים במקומות גבוהים. חוץ מזה, אין לבעלי דירות בבית משותף סיבה לסכן את עצמם. הם יכולים להזמין את שירותי הניקיון עבור החלונות אחת לתקופה מסוימת ולשאת בעלויות בצורה מרוכזת ומשתלמת.

הבית משותף – השירות אישי

עם דוד קלין יתאפשר לך לחסוך זמן וכסף על שירותי אחזקה וניקיון. יש לנו ניסיון של מעל 10 שנים באחזקת בתים משותפים ואנו מזמינים אותך לחייג 053-5301491 כדי לקבל יחס אישי בשירותי ניקוי חלונות מכל סוג.

מעוניינים לשמוע עוד על ניקוי חלונות – בתים משותפים?
חייגו כעת:
פתיחת ההודעה
צריך עזרה?
היי, שמי דוד ואני כאן כדי לסייע לך בכל שאלה :)
במה אוכל לעזור?
Call Now Button