צרו קשר
ּ

ניקוי פיר אשפה

כיצד מבצעים ניקוי פיר אשפה על ידי אנשי מקצוע מיומנים? למי כדאי לפנות לטובת קבלת שירות ניקוי פיר מקצועי? ומתי כדאי לפנות לטובת קבלת השירות?

בבניינים רבי קומות, במוסדות שונים ובמפעלים, קיים פיר אשפה. הפיר הוא "המעלית של הזבל" כאשר במקום להעביר אותו במעלית או להיסחב איתו למקומות שונים, כל שיש לעשות הוא לזרוק את השקית אל הפתח המיועד. 

לשיטה זו יש יתרונות רבים: היא מאפשרת לכל הדיירים במקום ליהנות ממתחם משותף נקי. היא מאפשרת למוסדות לחסוך בעבודת המנקים ובאופן כללי הופכת את הסביבה ליעילה ונוחה יותר. החיסרון היחיד של השיטה הוא הצורך לנקות את פיר האשפה. תחזוקה לקויה תוביל לריחות לא נעימים, להתרבות של חיידקים, לפטריות ועוד. 

תכנון הפיר מיועד לעבודת ניקיון יסודית

ניקוי פיר אשפה יתבצע רק על ידי איש מקצוע שעבר הכשרה לעסוק בכך. החברה אשר מייצרת את הפיר מכינה מראש מערכת שמיועדת לניקיון. מדובר בפיר מנירוסטה המקובע באופן הנדרש לקיר ועם מערכת צנרת שמיועדת לעזור גם בפעולת הניקיון וגם להתמודדות במקרים של שריפה.

בעל המקצוע יידע כיצד להשתמש במערכת הקיימת על מנת לנקות את הפיר כולו באופן יסודי. כמובן, יהיה צורך לפעול לפי הוראות היצרן ובזמן הניקוי עצמו אין לזרוק עוד זבל בפיר. מומלץ שהניקיון היסודי יתבצע אחת לחודש. 

הכלים העומדים לרשות בעל המקצוע

הניקוי יתבצע רק על ידי חומרים וכלים המתאימים לכך. כיוון שבכל פיר ישנה מערכת של צינורות, יעשה בה שימוש חכם ולא יתבצעו שינויים או התאמות על ידי בעל המקצוע וזאת כדי לא לפגוע במערכת עצמה. בנוסף לצנרת, יהיה על בעל המקצוע להשתמש בחומרים אשר מיועדים לעבודה מסוג זה. 

בין היתר יופעל לחץ קיטור לאורך הפיר כשהמטרה היא להגיע לכל חלקיו ולהסיר שאריות שיכול להיות שדבקו במקומות שונים. נכון להגיד ולהמליץ שזריקת האשפה תתבצע רק בתוך שקיות, אך גם אז יכולות לצאת שאריות שונות ובהן חובה לטפל. 

מתי יש להזמין שירות ניקוי פיר אשפה?

ישנם מספר מצבים בהם יש להזמין בעל מקצוע לטיפול בפיר האשפה:

  • אחת לתקופה – מומלץ לקבוע מראש הזמנה חודשית של בעל המקצוע. אין כל סיבה להמתין עם הניקיון ויש לזכור כי ניקיון יסודי משמעותו איכות חיים. המתנה עד לזמן שבו הפיר יהיה מסריח עלולה להתגלות כרעיון רע מאד ופגיעה באיכות החיים של הדיירים או העובדים במקום.
  • כאשר יש ריח רע – יכול להופיע ריח רע גם במידה ונעשה ניקיון תקופתי והסיבה לכך יכולה להיות שימוש לא נכון בפיר. יכול להיות שמישהו זרק לפיר זבל בצורה לא נכונה (ללא שקית או עם שקית דקה שנקרעה) ולכן התוצאה היא ריח רע שמשפיע על החיים בסביבה.
  • תקלות – יכולות להיות תקלות שונות בפיר ובהן דלת שלא נסגרת כראוי או סתימה של הפיר. במקרה זה יש לשקול להביא בעל מקצוע שיבצע את הניקוי של פיר האשפה לאחר התיקון של המקום. הסיבה לכך היא שיכול להיות שהצטברו לכלוכים בשל שימוש לא נכון בפיר (במיוחד כשהוא סתום). 

להזמין רק בעל מקצוע לביצוע העבודה

בכל מקרה אין לנסות לבצע את עבודת הניקיון באופן שאינו מקצועי וללא ידע מתאים לעשות זאת. רק מי שהוכשר לבצע את העבודה ומכיר את הצרכים של המערכת יוכל להבטיח לך סביבה נקיה. כל ניסיון לבצע עבודה באופן לא מקצועי יכול להסתיים בצורה רעה.

במקרה הטוב, ניקיון לא מקצועי יסתיים בתוצאה שאינה מבריקה וצורך לחזור על הניקיון בהקדם. במקרה הרע המערכות המקוריות ייפגעו, מה שעלול להוביל לסכנה במקרה של שריפה. חשוב להבין כי אף על פי שהפיר נראה טבעי במקום, המערכת הותקנה תחת תקנים מחמירים ותוך מחשבה רבה על מענה מהיר ומקצועי במקרה שחלילה תהיה דליקה במקום. רק מנקה מקצועי שהוכשר לעסוק במערכת יוכל לנקות את הפיר בלי לפגוע בצנרת הנוכחית.

אנחנו עומדים לרשותך

בדוד קלין אנו מספקים שירות לבניינים, מפעלים וארגונים. אנו מבצעים גם ניקוי פיר אשפה ונשמח לעמוד לרשות המבנה שלך בכל הנוגע לעבודות התחזוקה הנדרשות. אנשי המקצוע שלנו עברו הכשרה לבצע את העבודה וחשוב לנו לשמור על הניקיון וגם על הבטיחות במקום.

אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר בדרך הנוחה לך ביותר: להשאיר פרטים כאן באתר, להתקשר או לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ ולראות כיצד נוכל לעמוד גם לרשותך.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ