צרו קשר
ּ

10 טיפים לניקוי חלונות

10 טיפים לניקוי חלונות

כולנו התמודדנו עם התופעה המתסכלת. השתמשנו בתרסיס ייעודי לניקוי חלונות, הפעלנו את כל הכוח להבריק את החלונות אבל איכשהו זה אף פעם לא מושלם. סימנים קטנים נשארים וכל טפטוף קל או קצת לחות באוויר, מחזירה את החלונות למצבם המקורי. אז מה עושים?

איך מנקים חלונות ביעילות?

על מנת לשמור על החלונות שלך נקיים, מבריקים ובמצב טוב, נדרשת התייחסות מיוחדת ומיומנות רבה. על מנת לקבל כמה כלים יעילים, דוד קלין משתף עמך כאן חלק מהידע המקצועי שצבר במשך שנים ומסייע לך להגיע לתוצאות מרשימות במיוחד בניקיון החלונות שלך.

אם כן, במהלך ניקוי החלונות, ישנם כמה דגשים שחשוב לזכור. 

להתכונן לנזילות

מומלץ למקם מתחת למסגרת החלון מגבת גדולה שתספוג נזילות מים במהלך ניקוי החלון. הדבר יחסוך לאחר מכן מאמצים רבים לנקות את הרצפה. 

להתחיל באבק

לפני הכול, יש להסיר באמצעות מברשת או מטלית להסרת אבק את הלכלוך היבש. הדבר יקל עלינו מאוד בעת שטיפת החלון.

שיטות לניקוי

רבים מאיתנו משקיעים בנוזלים יקרים המיועדים במיוחד לניקוי חלונות, אך למעשה, ישנה בהחלט אפשרות להשתמש בחומרים ביתיים פשוטים – שבכוחם לעשות את העבודה: 

  • תערובת פשוטה של 50% מים ו-40% חומץ 10% סבון לחלונות  בתוך מכל התזה יסירו אבנית ולכלוך בקלות רבה יחסית, ויאפשרו לך להגיע לתוצאות מבריקות במיוחד בחלקו הפנימי והחיצוני של החלון כאחד.
  • חשוב מאוד להשתמש במטלית שאינה משאירה שיערות או מוך כמו מטליות מיקרופייבר, "ג'ילדה" או מטליות לניקוי משקפיים או מסכי מחשב. 
  • במידה ונותרו טיפות, סימנים או אבנית על החלונות, יש להתיז שוב תמיסת חומץ ולייבש בשנית, עד שהחלון מבריק לחלוטין.
  • על מנת להימנע לחלוטין מסימני אבנית, ניתן להשתמש במים מזוקקים. 

ניקוי חלונות מבחוץ

בחלקו החיצוני של החלון, מומלץ להתחיל בשטיפת החלון בכמות גדולה של מים. שכבות הבוץ והאבק שעשויות להצטבר בחלק החיצוני של החלון – ולהיות החלק המאתגר ביותר של העבודה ולאחר שניפטר מהן, יישאר רק להשקיע בהברקה.

ניקוי מסילות

המעברים הצרים גורמים לתסכול רב בעת הניסיון לניקיונם. עם זאת, ישנן כמה דרכים שעשויות להקל מאוד על תהליך הניקיון. 

  • בשואבי האבק המודרניים ישנם רכיבים המיועדים לשאיבת מעברים צרים בשילוב עם מברשת רכה שתסייע לטאטא את הלכלוך מהמסילה ולעזור לו להישאב. 
  • ליפוף מטלית לחה סביב שיפוד או סכין יאפשרו לך להיכנס ביעילות למעברי המסילות הצרים.
  • ניתן לפזר על המסילות מעט אבקת סודה לשתייה ולאחר מכן כמה טיפות של חומץ לבן ולאפשר לתמיסה לבעבע מעט. לאחר מכן, נשפשף את המסילה עם מברשת שיניים. לאחר מכן, ניגוב פשוט עם מטלית יבריק את המסילות.

ניקוי רשתות

על מנת לנקות את הרשת באופן יעיל, מומלץ לפרק אותה מהמסילה. אמנם זה לוקח יותר זמן וגובה קצת מאמץ, אבל בסופו של דבר נהנה מרשתות נקיות לאורך זמן. אחרי פירוק הרשת, נוכל לנקות אותה במטלית עם מים חמים וסבון, להשאיר בחוץ לייבוש ובסופו של דבר להחזיר למסילה. ניתן לנצל את ההזדמנות כשהרשתות בחוץ על מנת לנקות את המסילות.

ניקוי תריסים

מומלץ לנקות תריסים בבית אחת לכל שלושה-ארבעה שבועות. את תהליך הניקוי מומלץ לבצע מלמעלה למטה, על מנת לא ללכלך תריסים שכבר ניקינו. ראשית נסיר את האבק והלכלוך הגס באמצעות מטלית יבשה או מברשת להסרת אבק ולאחר מכן עם מטלית ספוגה במים וחומר ניקוי.

ללכלוך קשה במיוחד

על מנת להסיר לכלוכים עקשניים במיוחד מהחלון כמו בוץ, הפרשות ציפורים, ביצים, מסטיקים וחומרים אחרים הנעשים קשה מאוד להסרה לאחר ייבוש, מומלץ להצטייד בסכין מיוחדת לניקוי חלונות שבאמצעותה ניתן להסיר לכלוך ביעילות מבלי לשרוט את הזגוגיות.

ממה כדאי להימנע?

עד עכשיו, המלצנו לך בעיקר מה כן לעשות, אך ישנן כמה טעויות נפוצות בניקוי חלונות שאנו ממליצים להימנע מהן בכל מחיר.

  • אין להשתמש בעיתונים לניגוב, הם עשויים לגרום לשריטות.
  • לא משנה מה, לא מגרדים את הזגוגית. תמיד עדיף להשתמש בעוד חומרי ניקוי ולהפעיל פחות כוח. 
  • במידה וישנו צורך מיוחד בניקוי החלונות, כמו לכלוך קשה או חלונות בעיצוב או בגובה מיוחד יש להיעזר באנשי מקצוע.

ניקוי חלונות בגובה – משימה למקצוענים בלבד

ולבסוף, על מנת להתמודד ביעילות ובבטחה עם ניקוי חלונות בגובה, דרושים אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. צוות מנקי החלונות של דוד קלין משתמש בציוד מתקדם ובטיחותי ללא חבלי סנפלינג או פיגומים ומשאיר אותך עם חלונות שקופים ומבריקים באמצעות טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה. לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר ונחזור אליך בהקדם.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ